Andrzej Morozowski, Michał Kamiński "Koniec PiS-u. Kamiński rozmawia z Morozowskim"

10:25Ilość stron: 244
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Ocena (1-10): 7 – bardzo dobra

                              
                W zasadzie nie powinnam pisać o polityce, bo niby dlaczego i w jakim celu miałabym? Bez sensu przecież. A choć nie powinnam, trudno jest mi się powstrzymać od napisania kilku zdań na temat wywiadu Andrzeja Morozowskiego z Michałem Kamińskim, byłym politykiem PiS, deputowanym do Parlamentu Europejskiego i byłym rzecznikiem prasowym prezydenta Kaczyńskiego.

                Koniec PiS-u to książka, którą po prostu dobrze się czyta. Zarówno pytający jak i odpowiadający są ludźmi inteligentnymi, posiadającymi dużą wiedzę i doskonałe rozeznanie w polskiej polityce, dzięki czemu ich rozmowa nie jest zwyczajnym pitu pitu o niczym. Zwolennik Prawa i Sprawiedliwości powie: bzdury. Zwolennik innej partii stwierdzi: prawda. Być może jest tak, że Kamińskiemu brak obiektywizmu. A może jest wprost przeciwnie – jego chłodne spojrzenie na wydarzenia z ubiegłych lat pozwalają mu obiektywnie spojrzeć na kwestie, o których mowa w książce.

                Polecam, by sięgnąć po nią choćby z ciekawości, dla poznania czegoś nowego. Z ręką na sercu przyznaję, że Kamiński, który do tej pory wydawał mi się być człowiekiem szalenie antypatycznym, dużo zyskał w moich oczach, przede wszystkim dlatego, że nie próbuje wybielać siebie.

Możesz przeczytać również

2 komentarze

  1. Musze przyznać, że nigdy nie czytałam książki o takiej tematyce, jedynie w prasie czytuję o polityce. Jednak ta pozycja mogłaby być ciekawa:)

    OdpowiedzUsuń
  2. http://matkatylkojedna.blogspot.com/


    Stała czytelniczka zaprasza po wyróżnienie!

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.